Burçlar Kuşağı

Merhaba Arkadaşlar,
Astroloji dedik mi aklımıza gelen ilk şey tabii ki burçlar. Burçlar hakkında bolca yazılara ve kitaplara ulaşmamız oldukça kolay. Hepimizin az da olsa illa bir fikri var burçlar hakkında, özellikle kendi burcumuz hakkında. Herkes kendi burcunu okumaya bayılır. Zaten “Burçlara inanmam ama burcumun özelliğini taşıyorum” gibi çelişkili cümleler kuran bir çok insanla karşılaştığınıza eminim.
Astrolojide burçlardan daha çok gezegenleri anlamak gerekir. Her gezegenin bir enerjisi vardır. Burçlar gezegenlerin doğalarını nasıl ortaya koyacaklarını açıklar. Bize sorulduğunda söylediğimiz burcumuz ‘güneş’ burcumuzdur. Güneş nasıl her günümüzü aydınlatıyorsa, astrolojide de bize hayat veren gezegen olarak geçer. Güneş; kimliğimizi, hayattaki amaçlarımızı ve bilincimizi yansıtır. Nasıl ki gezegenler güneşin ışığından yararlanıyorsa, biz de özümüzü çok iyi tanıyıp hayattaki isteklerimizi ve amaçlarımızı ona göre belirlemeliyiz.
Bazı kişilerle anlaşamayız, o kişinin burcu zıt veya gölge burcumuz olabilir. Ya da birbirini görmeyen burçlardan olabiliriz. Bu o kişileri kötü yapmaz. Daha önce benim de ön yargılarım vardı bazı burçlar hakkında. Ama astrolojiyle onları gerçekten tanımaktan öte, kabul etmesini öğrendim.
Burçları konuşurken amacımız hep birlikte her burcu tanımak, iyi ya da zor yönleriyle kabul etmek olsun. Gerekirse yönetildiği gezegenlere, zodyaktaki yerine bir göz atıp onları anlamaya çalışalım.
Ben size burçları anlatırken her zaman yaptığım gibi o burçtaki insanların ortak özelliklerini anlatmaya çalışacağım. O burç nasıl bir arkadaş, nasıl bir ebeveyn, nasıl bir çalışan, kardeş ya da sevgili? Sizin de bana mümkün olduğunda o burçtan tanıdığınız insanlar hakkında yorumlar yapmanızı istiyorum. Her burca istediğiniz kadar kızabilirsiniz, ya da her burcu övebilirsiniz 🙂 Nedenlerini, kendi haritanızdaki o burcun yerini beraber araştırarak bulabileceğimizi umuyorum.Sonra da bir orta yolu buluruz.
360 derece olan zodyak kuşağının on iki eşit parçaya bölünmesiyle 12 tane burç ortaya çıkar. Altta kendi ellerimle çizdiğim (umarım beğenirsiniz) içinde evlerin bulunduğu ve her evin yönettiği burçları gösteren bir zodyak kuşağı paylaşıyorum. Burçların hangi gezegene ait oldukları ve her evin anlattığı kilit kelimeler yer alıyor. Sizin haritanız da böyle oluşuyor. İlk evinize yükselen burcunuz düşüyor, dereceler ve dakikalara göre de diğer burçlar evlere yerleşiyor. Hadi bir göz atalım ve burçlara giriş yapalım. Sormak istediğiniz, kafanıza takılan, anlamadığınız her şeyi sorabilirsiniz her zamanki gibi.
Sevgiler 🙂

burçlarkuşağı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s