Merkür Gerilemesi 14 Ocak- 4 Şubat

Yılın ilk Merkür gerilemesi bugün 14:21’de başlıyor,  4 Şubat’a kadar devam edecek. Gerileme Kova’da başlayacak ve Oğlak’ta sona erecek. Gerilemeler çoğunlukla geçmişle ve içle hesaplaşmaları getirir. Fakat bu hesaplaşmalar yapılırken yine aynı hatalara düşülürse o zaman yanlışlar açığa çıkabilir. Yapılması doğru olan şey; geçmişteki işleri, ilişkileri ve arkadaşlıkları yeni bir şekilde ve yeni yöntemlerle ele almak olmak olacaktır. Gerilemenin dikkat çeken günü 23 Ocak; özellikle 5 Ocak’ta düşünülen, konuşulan veya algılanan durumlarla ilgili 23’ünde yeni tohumlar ekilecektir.

Koç şimdiden eski dostlarınla iletişime geçmiş olabilirsin. Bu üç hafta sana umut veren ama ne zaman yapmadığın işleri yapacak ve seni mutlu eden eski dostlarınla görüşeceksin.

Boğalar üç hafta kadar gelecekle alakalı planlar ve kariyer planlarınız konusunda bazı kafa karışıklıkları ve kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Belki bir şeylerin aniden olması ve yenilik sizi korkutuyor. Ama bu şekilde ilerleyemezsiniz. Bir yerden başlamanız gerekir.

İkizler 25 Ocak’a kadar eğitim, seyahatler ve medya konularıyla aklın meşgul olacak. İstediğin bir eğitim varsa ve gereken araştırmayı yapamadıysan bu dönem bu eksikleri tamamla. 25 Ocak- 3 Şubat arası ise seni heyecanlandıran eski sevgilileri görebilirsin. Aşk fırtınalı olacak.

Yengeçler üç hafta boyunca eski yaralar deşilebilir. Mesela geçmişte sevgiliniz size ihanet etmişse veya bir ortağınız size kaba konuştuysa bunlar yine aklınıza gelecektir. Bu yüzden yeni kararlar almadan ve planlar yapmadan önce bir düşünün ve bu konuları tekrar gözden geçirin.

Aslanlar bu gerileme sizi yakından etkiliyor. Bir şeylerin sonucunu gördüğünüz bir süreç olacak. Bunu ortaklıklar ve partnerler aracılığıyla göreceksiniz. Fikir almaya açık olun ama yine de son kararı siz verin. Ex sevgililer ve ortaklıklarla olan anlaşmalar revize edilecektir.

Başaklar üç hafta boyunca çözülemeyen sağlık sorunları, iş yerinde iletişim bozuklukları ve çalışma alanıyla alakalı ertelenmiş her şey yavaş yavaş belirginleşecek. Günlerinizi ve sağlığınızla alakalı konuları yeniden gözden geçirebilir ve ona göre kontrolleri yapabilirsiniz.

Teraziler üç hafta boyunca aklınız bolca eski aşklara, hatta belki ilk aşklara gidecek. İletişime geçip belki arkadaşça bir sohbet yapmak isteyeceksiniz ama bu ne kadar güvenilir olur? Ayrıca çok eskiden yaptığınız ama zaman bulamadığınız hobilere dönmek de size iyi gelecektir.

Akrepler.. Bu gerileme sizi ekstra alıngan ve duygusal yapacak. Bunu bir tehdit olarak değil duygusal olarak iyileşmek için bir fırsat olarak görün. Ne zamandır görüşmediğiniz aile üyeleriyle iletişime geçebilirsiniz. Romantik ve aile yaşamındaki eski entrikalar ortaya çıkabilir.

Yaylar üç hafta boyunca sözüne ve düşüncelerine dikkat etmesi gereken kişilerin başında bulunuyorsunuz. Özellikle kardeş, komşu ve yakın çevrenizle iletişimde kaba konuşmak soğuklaşmaya sebep verebilir. Aldığınız kararları bolca sorgulayacaksınız.En iyisi mi, biraz durun.

Oğlaklar. Neye ne kadar harcadığınızı biliyor musunuz? Yoksa bir kontrol mü etmeniz gerekir? Bu gerileme boyunca sizi huzursuz eden her türlü harcama, insan ve davranışdan kurtulma yolları arayacaksınız. Bunun için önce biraz düşüncelerinizi ve fikirlerinizi kendi içinizde geliştirin.

Kovalar. Burcunuzda olan Merkür gerilemesi size çok şey anlatıyor. Geçtiğimiz bir sene neler yaptın? Kendindeki olumsuz özellikleri mi, olumlu özellikleri mi abarttın diye soruyor.. Mesela kendinizle çelişen biriyseniz bu arttı mı? O zaman kendinize karşı dürüst olma vakti.. Bu gerilemede hayatınızın yönetimini ele geçirmek ve yaşamınızla alakalı tüm sorunları halletmek için sizin sadece kendinize ihtiyacınız olacak. Ama lütfen geçmişle hesaplaşmaları bir kapatın bakalım.

Balıklar bu gerilemede küçük bir dağılma hissi yaşayabilirsiniz, ama siz buna alışıksınız. En iyisi ne zamandır kendiniz için veremediğiniz arayı verin ve bu birkaç hafta son bir yılda yaşadıklarınızı sindirmeye çalışın. Bazı günler bir saat telefonu kapatın ve kendinizle kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s