2 Temmuz Yengeç’te Güneş Tutulması- Kutlama Yapalım!

2 Temmuz Salı 21.16 civarlarında Güneş ve Ay 10º Yengeç burcunda kavuşuyor. İstanbul haritasına göre çıkan haritada Kova burcu yükseliyor, yöneticisi Satürn 11. evde. Yeni Ay Uranüs’ten tatlı bir açı alıyor. Herkes için zorluklarıyla fırsatlarıyla altı aylık bir dönem bitti. Şimdi önümüzde altı aylık yepyeni, cıvıl cıvıl, bol aileli ve çoluklu çocuklu bir dönem var. Destekleyici değişimler çok yakın! Öncelikle 16 Temmuz’a kadar sürecek olan bu dönemde ait olma, koruma kollanma ve milli duygularımız artacak. Evinizde değişim yapabilir, yeni eve çıkabilir, güzel teklifler alabilirsiniz. Destekleyici değişimler herkese yarayacak. Bu dönemde başladığınız şeylerin sonuçlarını da Aralık’ta alacaksınız. Yaşasın!

Koçlar! Böyle hayatınızın en temelinden bir şeyler inşa ediyorsunuz. Etmeye başlıyor ya da başlayacaksınız. Bu konuda en öncelikle kendi ailenize, geçmişinize ve vatanınıza odaklanıyorsunuz. Kendinizi bugünde evde, annenizin dizinin dibinde hissetmeniz çok önemli. Bir ev değişimi yaşayabilirsiniz. Taşınmanız size müthiş bir yeni enerji verecek.

Boğalar, bu tutulmayla muhtemelen okul sıralarına geri döneceksiniz. Büyük bir öğrenme, gezme ve sosyalleşme isteği duyacaksınız. Kendi özelliklerinizi- iyi kötü özelliklerinizi tüm çıplaklığıyla göreceksiniz. Biraz fazla duygusal, alıngan ve muhafazakar olabilirsiniz. Yani konuşmalarınızın ana fikri bunlar olacak. Özellikle kardeş, komşu ve yakın arkadaşlarınızla aranızdaki iletişimler pamuk ipliğine bağlı durumda. Zihninizden bu dönem tüm kötülükleri atarsanız ne mutlu size! 

İkizler, sizi böylesine kararlı ve umutlu görmek resmen gözlerimi yaşartıyor. Bravo size! Siz de kendinizle gurur duyuyorsunuz değil mi? Bu tutulma tüm odağınızı para konularına yöneltiyor. Tekrar tekrar yeni düzenlemeler yapacak ve sonuçlarını Aralık ayında alacaksınız. Kendinizi güvende hissetmek ve değerlerinizi belirlemek istiyorsunuz. Eğer size verilen maddi manevi değerden memnun değilseniz pek tabii iş değişikliğini kabul edin. Para konusunda siz sezgilerinizi dinlemeyeceksiniz de kim dinleyecek? Hadi bakalım! Şimdi sizler için tutumlu olma zamanı! 

Sevgili Yengeçler, burcunuzda olan bu tutulma size çok bereketli gelecek. Özellikle maddi olarak yeni başlangıçlar yapacaksınız. Siz zaten her zaman çok duyarlı, fazlasıyla duygusal ve ait olma ihtiyacı yüksek birisiniz. Ama bu dönem bu iki üç kat artıyor. Çok çok duygusal olmanız, ailenizle daha fazla zaman geçirmeniz, bir yandan da hayatınız için önemli kararlar almanız söz konusu olacak. Bugünlerde kendinizi düşünmekten ve biraz bencil olmaktan çekinmeyin. Hayatınıza duygularınızla yön verin. Göreceksiniz büyük fırsatlar yakalayacaksınız. Hayatınızın her alanına da bu fırsatları yayacaksınız. 

Aslanlar bu güneş tutulması size büyük bir merhamet ve şefkat duygusu veriyor. Siz zaten yalnızken ve kimse görmüyorken çok duygusal birisiniz. İhtiyaçları olana yardım ediyor ve aslında içinizde yardıma muhtaç birini taşıyorsunuz. İşte bu dönemle beraber bol bol yardım göreceksiniz. Belki “evet yardıma ihtiyacım var.” diyeceksiniz. Size elinizi uzatanlar siz de elinizi uzatın ki sonsuz sevgiyi hissedin. Ama hayır beni kimse dinlemiyor derseniz de aslında duygularınızı sizin kimseye anlatmadığınızı fark edin. Sizler için kendinizi dinleme ve bulma zamanı. 

Başaklar bu güneş tutulması sayesinde hem arkadaşlıklarını yönetecek hem farklı sosyal çevrelere gireceksiniz. Söylemedi demeyin! Herkese karşı çok daha duyarlı hareket edeceksiniz. Etrafınızda bir sürü kadının olduğu çevrelerde kendinizi bulabilir ya da kadın arkadaşlarınızdan yana yardım görebilirsiniz. Bu dönem kendi sezgilerinizi dinleyin. Mantığınızı bir yana bırakır ve duygularınız rehber edinirseniz doğru yolda olduğunuzu göreceksiniz. Geleceğe umutla bakmak ve umutlarınızı gerçekleştirmek çok güzel değil mi?

Teraziler bu Güneş tutulması size inanılmaz fırsatlar ve teklifler getiriyor. Pek tabii bunlar öncelikle mesleğinizle alakalı olacak ve geleceğinizi etkileyecek önemli değişimler olacak. Artık hayatınızın kontrolünü elinize almak istiyorsunuz. Bunu yaparken tabii duygularınız ve sahip olduklarınız sizi etkiliyor olacak. Ama olsun. Eğer popüler bir iş yapıyorsanız bu dönem itibariyle daha da fazla tanınabilirsiniz. Sizler için bol yükselme ve kariyerinize odaklanma dönemi başlıyor. Eğer bir sevgiliniz varsa ve ondan güzel teklifler bekliyorsanız da her an tatlı romantik bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Yaşasın!

Akrepler kader çarkı sizin için dönüyor. Farkındasınız değil mi? Hayatı bir farklı yaşıyor ve deneyimliyorsunuz bu ara, bir süre de yaşadıklarınız karşısında pek bir iradeniz olmayacak. Onun yerine yaşama katılacak ve spontane olacaksınız. Yoğun bir iyimserlik sizleri bekliyor. Ya gündelik hayatta yaşadıklarınız sayesinde daha çok inanacaksınız, ya da yaşarken yaşam felsefinizi hayata empoze edeceksiniz. Ne olursa olsun kendi ahlak kurallarınıza göre yaşamayı kafaya koyacaksınız. Yeni seyahatler ve eğitimler ise sizi bekliyor. 

Yaylar sizin için değişimin ve dönüşümün sonuna kadar oldu altı aylık bir süreç başlıyor. Bunu belki çoktandır hissediyorsunuz. Her anlamda hayatınızda daha dayanıklı ve kararlı olacaksınız. Bunun için gerekli riskleri alacak, adım atacak ve inisiyatif alacaksınız. Yaptığınız her şeyi tutkuyla yapacaksınız. Zaten tutkulu bir aşka başlamanız da anbean meselesi. Size gelen parasal tüm ortaklıklara evet diyebilirsiniz. Önümüzdeki altı ay ortak yatırımlar yaparak parasal açıdan gücünüze güç katacağınız bu döneme hoşgeldiniz. Ayrıca çocuk sahibi de olabilirsiniz. 

Oğlaklar bu güneş tutulması sizi epey etkiliyor, zaten sonraki ay tutulması da sizin burcunuzda olacak. Bir senedir yenilik için hayatınızda yer açtınız, bu dönem itibariyle ise karşınıza girecek insanlar sayesinde yeni başlangıçlar yapacaksınız. Bu yeni ilişkinin bir başlangıcı olabileceği gibi yeni bir ortak işin de başlangıcı olabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa ise onun öncelikleri sizin öncelikleriniz olacaktır. Bu dönem tek odağınız ilişkiler ve ilişkiler. Sevgilinizle atacağınız tüm adımlar uzun vadeli olacaktır!

Kovalar sizin için hem aşk hem iş dönemi başlıyor. Eğer biraz zor zamanlar geçirdiyseniz bunlar sona erdi. Şimdi artık kendinizi sağlığınıza ve işinize vermelisiniz. Zaten vereceksiniz. Bu dönem bir diyetisyene gidebilirsiniz mesela… Sizi daha kaliteli bir yaşam sürdürecek her şeye açık olacaksınız. Ayrıca ailenizin desteğiyle yeni çalışma alanlarına başlayabilirsiniz. Kendinizi bir anda farklı bir şehirde ya da farklı bir ofiste çalışırken bulursanız şaşırmayın. Hayat size gülüyor, her yer eviniz!

Balıklar aşk kapınızı çalacak, coşkunuz artacak ve bu yeni ay size çok yarayacak. Ama bunun için önce tüm eskileri ve bitirmeniz gereken şeyleri çöpe atın. Aslında fazla gururunuz varsa onu da azaltın. Fazla duygusal olabilirsiniz ama duygularınızın içinden çıkabilirseniz ne mutlu size. Özellikle hayatını iyi organize eden balıklar bu dönem itibariyle çok daha sevilecek ve takdir edilecekler. Haydi bakalım! 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s