Kişisel Gelişim Gerçekten Var Mı?🤔

2010 yılından 2011’e giriyoruz. Yaşımı hesaplamadığım ve bilmediğim, hangi zamanda hangi boyutta olmadığımızı bilmediğim yıllar… 

Beni şımartan ve el üstünde tutan bir erkek arkadaşım olmuştu. Yılbaşına yakın beni terkedip eski sevgilisine döndü. Ay dünya başıma yıkıldı sandım. Yılbaşını kız arkadaşlarımla içip dans ederek geçiriyordum. 

Bu arada o sıralar bir kişisel gelişimi kitabı furyası vardı. Ablam “evrenden torpilim var.” diye bir kitap okurdu. Hatta o zamanlar görüştüğümüz başka biri de (hoşlaştığım) bu aralar kişisel gelişim kitapları okuduğunu söylemişti. O zaman öyle bir kavram yoktu bile… Ne kişisel gelişim, ne evren, ne enerji… Bunlardan bir haberdik. 

Her neyse, yılbaşına umutsuz ve mutsuz girerken bu bahsettiğim şahıs (benden hoşlanan ama benim çok da farketmediğim kişi) yılbaşı kutlaması için mesaj attı. Sonra dedi ki “bu yıldan ne bekliyorsun” ben de “hiç.. Aynı…” dedim. O da dedi ki “Neden aynı? Daha iyi olsun.” dedi. 

İşte o an benim dünyamda bir şeyler değişti. Sanki bir boyut anladım. Yani tabii ki o an olmadı ama eğer değiştiysem o sözün ben de çok etkisi oldu. Zaten o gün ve o yıllar itibariyle ben de kişisel gelişim kitapları okumaya başlaya, tasavvufla daha fazla ilgilenmeye ve kendimi tanımaya başladım. Daha önce kendimi hiç umursamıyormuşum. 

İlk okuduğum kitap da tabii ki kişisel gelişimin öncüsü yengeç burcu Aykut Oğut’un “Evrenden Torpilim Var.” Kitabı oldu. Gerçekten etkilenmiş o kitaptan, çok güzel bir kitaptı.

Ardından  “İlişkilerde Bağımlılığa Son.” “Niyet Etmenin Gücü” “Sınırsız Güç.” gibi kitaplar okudum… Hepsinden aldıklarım oldu. 

Cemalnur Sargut çok dinlendim. 

Hepsi sayesinde kendimi buldum, zaten bu süreçte astroloji eğitimine başladım. 

Bence hepsi okumaya değer kitaplar. Tabii bu konulara meraklıysanız. Yani okumayan kendini geliştiremeyecek mi? Sanmıyorum çünkü zaten bu anlatılanların çoğu artık pek çok mecrada anlatıldığı için artık herkes az çok bu konulara aşikar. Ya da belki ben ve benim gibi ihtiyacı olanlar zaten bu kitapları okuyor. Ve bence alabilme ve uygulayabilme kapasitesi olanlar da bunlardan yararlanıyor.

Teşekkürler kitaplar.

Teşekkürler abla

Teşekkürler memo!

Thanks aykut, dan millman, wynde, cemalnur! 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s